Site icon Малий та середній бізнес України

Депутати запропонували створити 5-у групу спрощенців спеціально для IT-ФОПів. Податок – до 10%

Днями в Раді зареєстрували законопроект №10094, яким пропонується внести деякі зміни до податкового кодексу – передає AIN.ua. А саме окрему – п’яту – групу єдиного податку виключно для представників IT-галузі України. У проекті пропонується закріпити за ФОП, які працюють в сфері IT, ставку податку на 10% до 2025 року, тим самим запобігши їх відтік з країни і збільшивши податкові надходження в бюджет.

Очевидно, даний законопроект став реакцією на гучний законопроект Мінсоцполітики, який викликав хвилю обурення в IT-середовищі.

Хто підпадає під 5-ю групу

Отже, крім існуючих чотирьох груп суб’єктів сплати єдиного податку, депутати пропонують передбачити п’яту групу. До неї будуть віднесені тільки ФОП, що надають послуги в сфері IT, тобто здійснюють діяльність в видах економічної діяльності та по таким КВЕД:

При цьому, в законопроекті прописано умова, за яким зазначені ФОП будуть віднесені до п’ятої групи: вони не повинні використовувати працю найманих осіб, а їхній дохід не повинен перевищувати 7,5 млн грн на рік.

Також ФОП на 5-й групі будуть мати право використовувати в своїй роботі обладнання та приміщення, що належать іншим ФОП або юрособам, не укладаючи з ними трудового договору (таким чином нівелюється одна з норм, прописаних в гучному законопроекті Мінсоцполітики).

Які податки буде платити 5 група

Законопроектом пропонується поступово нарощувати податкову ставку для 5-ї групи – по 1% на рік. Тобто:

Якщо ж річний дохід ФОП 5-ї групи буде перевищувати 7,5 млн грн, пропонується встановити ставку податку в розмірі 15%. Такий же податок буде застосовуватися для випадків, коли ФОП на 5-й групі отримує дохід від видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

ЄСВ для платників п’ятої групи з 2020 року складе подвійний розмір мінімального страхового внеску.

Чим аргументують

Укладачі законопроекту вважають, що створення 5-ї групи з вищепереліченими умовами оподаткування допоможе захистити IT-підприємців, в тому числі від норм, прописаних у проекті Мінсоцполітики.

“Внаслідок зростання обсягу виробництва IT-продукції збільшаться відрахування податку на прибуток до бюджету, а також зростуть надходження валютної виручки в країну, що буде сприяти зміцненню курсу національної валюти і стримувати споживчу інфляцію для населення і бізнесу.

Затвердження на законодавчому рівні запропонованих правил оподаткування на довгостроковий період зменшить рівень невпевненості інвесторів в подальші умови ведення бізнесу в Україні та сприятиме розвитку IT-галузі “, – наголошується в документі.

Exit mobile version