Зміни щодо митного оформлення товарів у 2019 році

Як повідомили у Львівській митниці ДФС, на платників податків під час ввезення та вивезення товарів, а також пересилання товарів на митну територію України у 2019 році очікують ряд змін та доповнень до чинного митного, податкового та кримінального законодавства, а також в режимі роботи митних постів.

Електромобілі

Згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» з 01 січня 2019 року електромобілі можна ввозити в Україну з-за кордону без сплати податку на додану вартість (ПДВ) до 2023 року.

Проте з 01 січня з вартості придбаного електрокару доведеться заплатити акциз. Розмір податку розраховуватиметься за формулою, яка передбачена у Податковому кодексі України.

Посилки з-за кордону

Вводиться оподаткування податком на додану вартість для посилок в Україну сумарною вартістю понад еквівалент 100 євро для одного одержувача від одного відправника. Для цієї норми встановлюється перехідний період з 01 січня до 30 червня 2019 року, протягом якого податком буде обкладатися товар вартістю еквівалентною понад 150 євро.

Cонячні та вітрові електростанції

Звільнено від оподаткування податком на додану вартість обладнання для сонячних та вітрових електростанцій до 2022 року. Це – трансформатори, котушки індуктивності, фотогальванічні елементи та вітроенергетичні електрогенераторні установки.

Контрабанда лісу

3 01.01.2019 набрав чинності Закон України від 06 вересня 2018 року № 2531-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Цим законом до Кримінального кодексу України внесено зміни, відповідно до яких переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 Кримінального кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Україна почала застосування конвенції Пан-Євро-Мед

З 1 січня Україна почала застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед).

Конвенція Пан-Євро-Мед – це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також цих країн між собою.

Участь України в Конвенції дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія.

Припинив функціонувати піший перехід

З 1 січня 2019 року припинив функціонувати піший перехід у автомобільному пункті пропуску «Угринів-Долгобичув» (Сокальський район Львівської обл).

Тимчасовий характер інфраструктури, виділеної для контролю пішохідного руху, «створює багато загроз і робить неможливим продовження пілотного проекту в нинішній формі» – інформує Надбужанський відділ Прикордонної служби Польщі.

Джерело – Територіальні органи ДФС у Львівській області