30 000 злотих отримав переможець Kyiv Tech Hub 2020

Проект Elomia став переможцем Kyiv Tech Hub 2020 та отримав грошовий приз у розмірі 30 000 злотих

В рамках фіналу менторської програми Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) було обрано три найперспективніші стартапи з усієї України.
Проект Elomia, який надає психологічну підтримку та допомагає у вирішенні життєвих проблем, посів перше місце та отримав нагороду у розмірі 30 000 злотих.
Друге та третє зайняли RE-leaf PAPER і Caretech.Human відповідно. Кожен з них отримав 10 000 злотих для подальшого розвитку своїх бізнес-ідей.

Kyiv Tech Hub – це підсумкова конференція, організована в рамках програми Polish-Ukrainian Startup Bridge, що реалізується фундацією «Фонд Cпівпраці» спільно з Міністерством Фондів та Регіональної Політики Польщі.

Метою проекту є визначення найкращих бізнес-ідей під час регіональних зустрічей в різних містах на території України, проведення преакселерацї з відібраними проектами в онлайн-форматі з досвідченими експертами PUSB, та забезпечення найкращим з цих проектів прямого контакту з представниками польських інвестиційних фондів.

Більш як 60 проектів з усієї України зголосилось до участі у Kyiv Tech Hub, з яких ми закваліфікували 20 до фіналу. Журі у складі представників фондів венчурного капіталу та Фонду Співпраці оцінювало стартапи на основі таких критеріїв, як бізнес-потенціал, масштабованість, компетентність та повнота команди, а також спосіб презентації самого проекту, – говорить Кшиштоф Гроховський, провідний експерт Polish-Ukrainian Startup Bridge.

Трійка переможців

Під час конференції Kyiv Tech Hub у Києві журі обрало переможців цьогорічної едиції, які отримали призи загальною вартістю 50 000 злотих.

Перше місце посів стартап Elomia

Перше місце посів стартап Elomia – віртуальний психолог, який надає швидку онлайн-допомогу без необхідності виходити з дому. Проект орієнтований насамперед на людей, які з різних причин не можуть або не хочуть скористатися з подібних послуг на традиційній основі.

Участь у такому конкурсі як Kyiv Tech Hub дасть нам шанс збільшити охоплення аудиторії нашого продукту. Ми дуже пишаємось, що про перемогу проекту Elomia вирішило журі, до складу якого входили спеціалісти, люди з великим досвідом. Фінансовий грант плануємо призначити на розвиток чатботу та вихід на міжнародні ринки, – каже Тарас Погребняк, засновник стартапу Elomia.

Друге місце було присвоєно стартапу RE-leaf PAPER, тобто технології виробництва віскози з подрібненого опалого листя, яка може бути використана, наприклад, для виготовлення паперу. На думку засновника, такий папір може знайти широке застосування у продукції упаковок для яєць, одноразового посуду, носових хусток чи, наприклад, туалетного паперу.

Третє місце посів проект Caretech.Human – рішення Інтернету речей (IoT), яке дозволяє самостійно контролювати та виявляти такі захворювання, як діабет, рак товстої кишки, захворювання органів травлення та інші.

На українському ринку багато підприємців, які мають цікаві, нестандартні ідеї та здатність втілювати їх у життя. Такі ініціативи, як Polish-Ukrainian Startup Bridge, це для них не тільки чудова можливість отримати фінансування, а й шанс представити себе ширшій аудиторії, – наголосив Павел Бохняж, один із журі конкурсу та генеральний директор ValueTech Seed.

Інвестиційний клімат

В рамках другого дня конференції представники стартапів та польські інвестори мали також можливість зустрічей one2one, організовані на платформі для віртуального нетворкінгу.

Стартапи мали можливість налагодити контакти з 9 фондами венчурного капіталу з Польщі. Серед них були представники Simpact VC, bValue VC, ValueTech Seed, EdTechHub Ventures, SPINAKER Alfa, Shape VC, SMOK Ventures, Impera Alfa та AgriTech Hub VC.

Цього року відбулося 54 таких зустрічей.

Київ, 27 жовтня 2020 р.