10 помилок підприємців-початківців

Цей матеріал буде безумовно корисний будь-яким бізнесменам, які планують запуск власної справи.

Відсутність бізнес-плану. – Запам’ятайте, підготовка до запуску бізнесу найважливіше. Адже саме від того, наскільки вірно прорахований бізнес-план, вдасться уникнути інших помилок.

Ігнорування конкурентів. – Потрібно постійно вивчати конкурентів і стежити, що вони роблять, за якими цінами вони продають схожий з вашим товар, якої він якості тощо.

Недосконале вивчення ринку. – Перш ніж починати бізнес з якоюсь ідеєю, необхідно протестувати, чи готові люди купувати цей продукт. Можливо ринок ще не готовий до вашого продукту або, навпаки, ринок переситився і продати буде дуже складно.

Нерозуміння продукту. – Правильно складена унікальна торгова пропозиція допоможе вам робити акцент не на самому товарі, а на результаті, який цей продукт дає, що, власне, і шукають люди.

Відсутність грошей. – Запуск бізнесу, його розкрутка, підтримка вимагають певних грошових вкладень. І потрібно бути готовим до будь-яких обставин, тобто потрібна фінансова подушка. Ми рекомендуємо не витрачати занадто багато грошей відразу, а вдумливо підходити до цього.

Відсутність інвестицій в маркетинг. – Не робіть чергову помилку і вкладайте гроші в рекламу і розкрутку бізнесу. Інакше ваші клієнти ще не встигнуть дізнатися про вас, а вам доведеться закритися, оскільки бізнес не виправдав себе.

Підприємець робить все сам. – Намагайтеся створити таку систему, коли співробітники будуть мотивовані працювати на результат і не будуть вимагати вашої максимальної участі в процесі роботи. Вчіться делегувати, призначайте дедлайни виконання завдань і перевіряйте контрольні точки.

Швидкий запуск проекту. – Занадто швидкий запуск проекту, без тестування ніші, без вивчення ринку і попиту на товар, не стане успішним. Від підготовки залежить успіх справи.

Відсутність портрету ЦА. – Продумуючи свій маркетинг, ви повинні знати до кого звертатися, тому портрет цільової аудиторії потрібен кожному бізнесу. Попрацюйте над цим моментом.

Відсутність системи. – У бізнесі повинна бути система. Система роботи, система мотивації співробітників, система перевірки роботи, система звітності. Відсутність системи може привести до хаосу.

Джерело – Асоціація приватних роботодавців